Jej myśli jesienne, niepoukładane

Obudziła się o czterdzieści trzy minuty za późno. Nie zdąży dzisiaj do życia, to pewne. Przeciągnęła się zrezygnowana, usiadła na łóżku i popatrzyła wokół zaspanymi oczyma. Zerknęła na wyświetlacz telefonu. Uff, jednak nie. Dzisiaj przedstawili czas na zimowy. Jest godzinę wcześniej.

***

Nie lubi wstawać jak na dworze jest jeszcze ciemno. Ma wtedy wrażenie, że wszyscy oprócz niej śpią i jeśli zostanie napadnięta przed własnym blokiem przez lokalnego zbira, nikt jej nie pomoże.

O szóstej rano wszystko rzuca na świat złowrogie cienie. Nigdy nie zauważyła żeby otaczająca ją ponury, jesienny poranek był choć trochę romantyczny, jak piszą kłamliwi poeci. Rano każdy liść leżący na środku alejki jest małym potwornym jeżem, który chce się na ciebie rzucić. Serio.

Najgorzej jest jak pada deszcz. Słyszy krople odbijające się o parapet i niemal czuje jak spadają jej na głowę i spływają po twarzy. Dopiero po chwili orientuje się, że płacze.

Grzejnik podkręcony na 5. Wełniane skarpety na nogach, rumianek w kubku i książka spoczywająca bezwładnie na kolanach. Patrzy w zakurzoną przestrzeń i myśli jak zatrzymać dorastanie. Ciężko wzdychając poprawia włosy opadające na twarz.Nagle wstaje i wychodzi na balkon.

-Nie, mamo, nie mam złego humoru. Nie, nie wiem kiedy przyjadę. Tak, wszystko dobrze. Tak, mam pieniądze. Tak, mam co jeść. 

Nie tylko poeci kłamią.

Jeśli zechcesz wrócić – wracaj.
Jeśli odejść – idź.
To nieważne z kim
i wszystko jedno gdzie
Już na zawsze tamto będzie
w sercach nam się tlić
jak neonowy szyld.
Gdzie jesteś?      

— Kult

7 myśli na temat “Jej myśli jesienne, niepoukładane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s