O tym jak lubię jesień, a ludzie się ze mnie śmieją

Pora, kiedy legalnie wolno mi mieć depresyjne nastroje, chodzić w „babcinych” swetrach i nakładać na kubek ocieplacz. I wlewać wrzątek to termofora z sową. Jedyna pora, która pozwala mi być sobą.

Gdyby cały rok trwała jesień zostałabym poetką, która wydaje mega dużo wierszy. Pada deszczyk? Bardzo proszę, oto moje nowe dwa tomiki! Tak by właśnie było.

Mamo, jak to jest że byłam bardziej produktywna, kiedy byłam dzieckiem? Pisałam listy wzorowane na tych wysyłanych przez Anię z Zielonego Wzgórza, co raz brałam udział w konkursach pisarskich i w ogóle mnie nie obchodziło, że nie odnoszę znaczących sukcesów. Opowieść za opowieścią, wiecznie zdziwienie i zadziwienie światem, radość z życia. Nie przejmowanie się. Znów tego chcę.

Ponoć ładnie piszę o emocjach, ale już mniej ładnie je odczuwam. Zbyt intensywnie, chaotycznie, jakby w moich żyłach płynęła krew pomieszana z szaleństwem. Śmiali się ze mnie kiedy w przypływie szczęścia przytulałam brzozy. Ej, to ta dziwna dziewczyna z 1 c! Miałam jednak przyjaciół, którzy byli tak samo dziwni jak ja.

Dziś nadal uwielbiam jesień, ale nie śmieją się z mojej nadwrażliwości. No, może czasem, ale tylko dlatego, że nie cierpię jak oni na „mamtowdupizm”. Czasem im zazdroszczę tego luzu i nie przyjmowania się drobnostkami. Z drugiej strony jednak, oni nigdy nie widzieli piękna świata moimi oczami. Tego zwyczajnego, codziennego, nienachalnego. Olewają, ignorują, plują na to marne jestestwo.

Czy to mi pęknie serce z nadmiaru emocji, czy ich zamieni się w kamień?

8 myśli na temat “O tym jak lubię jesień, a ludzie się ze mnie śmieją

  1. Ja też lubię jesień. głównie z dwóch powodów:
    1. Dlatego, że mogę chodzić w ciepłych ciuchach, które może nie wyglądają super, ale są wygodne.
    2. W deszczowe dni można bezkarnie czytać książki 😀

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s