To będzie słabe wesele

Zrobiłeś to! Tak! Uklęknąłeś, z bijącym sercem powiedziałeś, że kochasz i chcesz być z nią do końca życia, czekasz na odpowiedź… Tak, zgodziła się! Kołowrotek w głowie, radość przeogromna, ale już za chwilę…. 

-Zaręczyliście się? O, gratulacje! Kiedy wesele? Kogo zapraszacie? Małe przyjęcie czy duża biba? Ach te piękne pytania, które zaczynają się zaraz po zobaczeniu pierścionka. Wy jesteście na etapie informowania rodziny o radosnych wieściach, a już znajomi zasypują gradobiciem pytań. – Będę zaproszona??? – Ykhm.

Czemu ślub w zimie? Czemu w lecie? Przecież to beznadziejny termin! – słyszycie zewsząd lecące w waszą stronę oskarżenia. No tak, w grudniu za zimno a na lipiec zapowiadają trzydzieści pięć stopni na plusie, też słabo. Zamarzniemy! Uparujemy się! Nie będzie nawet jak wyjść na zewnątrz na fajkę! Ach, ciężkie jest życie gościa weselnego.

-Hej, słyszałem, że nie będzie stołu wiejskiego ani płonącej świni?! Czy wy na prawdę myślicie tylko o sobie? Może niektórzy by chcieli zjeść trochę smalczyku i kiełbasy? Wstyd! – spuszczacie głowy w dół. – Na pewno zostaniesz zaproszony na wesele do Kamila, tam powinno być dużo bimberku, nie płacz już, nie jęcz. Poradzisz sobie bez tej wieprzowiny. Chyba…

andreas-ronningen-29698

– Zespół weselny? Przecież to już nie modne. – DJ? Pfff, myślicie, że ktoś będzie się do tego bawił? Chcemy harmonie przy stołach i przyśpiewki! – skandują pod oknami ciotki i młodzież. Każdy chce wygrać weselną bitwę muzyczną. I co wy biedni Młodzi macie zrobić? Wybrać to co wam się podoba? No przecież nie wypada.

-Jaka atrakcja będzie o północy? – patrzycie na siebie ze szczerym zdumieniem. -Yyyy….no…no my będziemy atrakcją całej nocy! – ze śmiechem próbujecie zamaskować niewiedzę na zadane pytanie. – Bo u Gośki, na przykład, to był pokaz Fire Show. No, chyba nie chcecie być gorsi od niej? Nie no jasne, Gośka to wyznacznik trendów ślubnych. Atrakcja o północy musi być i to taka z wieeeelką pompą! Inaczej poniesiecie towarzyskie fiasko na całej linii.

-Jaki będzie pierwszy taniec? Samba, rumba, walc? – Przytulaniec! – krzyczycie zgodnie. Na nic zdają się tłumaczenia, że nie czujecie rytmu, że za duży stres, że nie lubicie tego typu przedsięwzięć. Nie ma wzruszającego tańca? – słabe wesele. Brak zabawnego układu do mixu disco polo? Żenada. Moglibyście się bardziej postarać!  Przecież tyle jest filmików na youtube!

mitchell-orr-179532.jpg

Jesteście zmęczeni, kochani? Chcecie żeby już było po wszystkim? Nie dość, że czeka was (oczywiście!) słabe wesele to pewnie tydzień po ślubie zaczną się pytania: „A kiedy dziecko?”. Pora się uodpornić, bo to dopiero początek.

2 myśli na temat “To będzie słabe wesele

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s